O tym co przeczytałam i co zapadło mi w czytelniczą pamięć.

Wygrywajki

czwartek, 28 lipca 2011

Moi drodzy, dziś dotarła do mnie książka pana Romualda Pawlaka pt. "Inne okręty". Bez owijania w bawełnę powiem, że mnie specjalnie taka tematyka nie nęci zatem, chętnie oddam mój egzemplarz komuś kto przeczyta go z przyjemnością. :)

Co nalezy zrobić? Jedynie zgłosić chęć posiadania tej książki  do 5 sierpnia, pod tym postem. Proszę nie zapomnieć o podaniu adresu bloga lub e-mail. Ogłoszenie wyników 6 sierpnia.

 

"Wojna i honor, miłość i zdrada oraz niesamowite opisy walk to składowe wyjatkowej podróży w głąb alternatywnej historii upadku Imperium Inków!

Pierwsza próba podboju państwa Inków kończy się klęską. Francisco Pizarro pada w bitwie pod Saran, a konkwistadorzy zostają krwawo odparci. Nieliczni Europejczycy osiedli na wybrzeżu, ale Inkowie okazali się zdumiewająco odporni na pokusy zachodniej cywilizacji i próby nawracania.
Z Hiszpanii wyrusza potężna armada, by zniszczyć wrogów i rozstrzygnąć, kto będzie panował nad tą częścią Nowego Świata. Pedro de Manjarres, kapitan hiszpańskiej karaweli, ma szczególne powody, by się tej wojny obawiać. W jednym z inkaskich miast pozostawił swoją ukochaną, Indiankę Asarpay. Wojna może bezpowrotnie ich rozdzielić. Razem z armadą wyruszają rządni bogactw i przygód polscy szlachcice…"

Źródło opisu: http://www.strefaksiazki.net/sites/books/108
 

poniedziałek, 20 czerwca 2011

Bardzo się cieszę, że mam możliwość zorganizowania dla was kolejnej wygrywajki. :)

 Wygrywajka


Tym razem dzięki Instytutowi Wydawniczemu ERICA do kogoś z Was mogą trafić dwie części TRYLOGII ARTURIAŃSKIEJ Bernarda Cornwella czyli „Zimowy monarcha” oraz „Nieprzyjaciel Boga”.
Jeśli ktoś chciałby zaznajomić się z fabułą jak i opiniami dotyczącymi tych książek to do przeczytania recenzji o pierwszej części zapraszam do Magdy, a drugiej do Ali – mam nadzieję, że dziewczyny nie obrażą się za podlinkowanie do ich blogów. :)

Teraz słów kilka o zasadach. Co trzeba zrobić by wziąć udział w losowaniu? Należy zgłosić się w komentarzu pod tym postem i na swoim blogu dodać info o tym konkursie. Wystarczy skopiować poniższy kod HTML do banerka, który widać powyżej i wkleić go, w miarę widocznym miejscu na swojej stronie. Osoby bez blogów podają swój adres e-mail.

{<a href="http://ksiazkowka.blox.pl/2011/06/Wygrywajka-nr-2.html"><img src="http://img856.imageshack.us/img856/9619/69240439.jpg" alt="Wygrywajka" border="0" /></a>}

Konkurs trwa od tej chwili do 01.07.2011r. godz. 18.

Życzę Wszystkim powodzenia i zapraszam do udziału w zabawie.

sobota, 14 maja 2011

Drodzy moi...W życiu niemal każdego blogu związanego z książkami przychodzi taki moment gdy prowadzący/a czuję silną potrzebę podzielenia się z kimś jedną ze swoich "zdobyczy". ;) U mnie taki moment przyszedł właśnie dziś.

Postanowiłam oddać w dobre ręce zbiór reportaży autorstwa Olgierda Budrewicza:

 

 

„W reportażach tu przedstawionych – które powstały w różnych rejonach świata – opowiadam o ciekawych wierzeniach, grupach religijnych, szczególnych ceremoniałach, o misjonarzach. Przedstawiam obyczaje, dodaję informacje o obcym kraju lub narodzie. Piszę o sprawach związanych z kwestiami życia i śmierci, z przepędzaniem chorób czy zaklinaniem dziwnych zjawisk przyrody, osadzonych w tak różnych od naszych realiach.”

 

                                                                                                          Olgierd Budrewicz

 

Co trzeba zrobić by mieć szanse na wygraną ? Należy w komentarzu pod tym wpisem zgłosić się. Dodatkowo, milo mi będzie jeśli zostawicie namiary na ten konkurs u siebie na blogu.

Podpisem będzie dla mnie namiar na Waszego bloga. Osoby nie posiadające go zostawiają swój adres e-mail. Milo mi będzie jeśli zgłoszenie przypieczętujecie swoim imieniem. :)

 

Konkurs trwa od tej chwili  do 21.05.2011r. godz. 18. Ogłoszenie wyników tego samego dnia lub następnego (w zależności od mojego wolnego czasu). W wyborze zwycięzcy wspomoże mnie maszyna losująca.

 

licznik odwiedzin
NAPISZ DO MNIE

Lubię czytaćSpis moliRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...